VREME NASTANAKA PORESKE OBAVEZE PO OSNOVU PROMETA DOBARA I USLUGA IZ OBLASTI GRAĐEVINARSTVA

U građevinarstvu postoji više načina obavljanja posla, jedni od njih su ispostavljanje situacija i drugi je ’’ključ u ruke’’. Kada je reč o ispostavljanju situacija, izvođač radova nakon završene jedne faze ispostavlja račun za odrađeni posao, i vreme nastastanka poreske obaveze je dan kada je ispostavljena situacija.

Kada se radi o obavljanju posla ’’ključ u ruke’’, vreme nastanka poreske obaveze je kada se u poptupunosti obavi posao i kada izvođač radova ispostavi krajnji račun za radove.

 

Pitanja i odgovori

U svakom trenutku, pretplatnicima platforme dostupan je sistem poslovne pomoći. Ako imate pitanje iz ove ili neke druge oblasti, kliknite na dugme, ulogujte se (samo za pretplatnike platforme) i unesite pitanje.

Mihailo Trifunović